Dům typu B

Dům s dispozicí 4+1 je primárně navržen pro čtyřčlennou rodinu se dvěmi dětmi. Může ale sloužit i rodině s jedním, případně žádným dítětem, kdy dětský pokoj může být využit jako pokoj pro hosty, pracovna, hobby místnost apod. Naopak v případě rodiny s třemi dětmi poskytne velký dětský pokoj dostatek prostoru i jako dvoulůžkový.

Dispozice: 4+1
Počet pater: 2
Pozemek: 425 m2

I

Vizualizace

Řešení pozemku

Pozemek má obdélníkový tvar o rozměrech cca 24,3 x 17,5 m. Kratší stranou na západní straně přiléhá ke komunikaci, podélné strany sousedí s rodinnými domy, zadní kratší strana hraničí s areálem zahradnictví. Příjezd na pozemek je zajištěn 6 m širokým sjezdem umožňujícím pohodlné vytočení vozidla. Na sjezd navazuje zpevněná plocha umožňující stání dvou vozidel rezidentů. V případě nutnosti je na plochu možno odstavit i třetí auto návštěvy. Jedno stání je kryté přístřeškem jenž umožňuje přístup do domu suchou nohou. Zpev- něná plocha je od zahrady oddělena prkenným plotem který omezuje vizuální kontakt mezi veřejným a soukromým prostorem. Plot mezi zahradami sousedních domů je z drátěného pletiva.

Dispozice domu typu B

Při návrhu byl kladen důraz na dobrý poměr mezi cenou a užitnou hodnotou domu. Z toho vyplynul jednoduchý kvádrový tvar obytné části, bezprostředně navazující přístřešek s parkovacím stáním a zahradním skladem, dále vzájemné odstupy domů, orientace oken a vytvoření zahradních pobytových ploch.

Ze zádveří se vstupuje do chodby, ze které jsou přístupny všechny místnosti na podlaží. Po pravé straně se nachází malá koupelna určena především jako toaleta uživatelů v přízemí a také pro očistu příchozích z venku či ze zahrady.

Rovně vede chodba do hlavního obytného prostoru, který zabírá téměř polovinu podlaží a zahrnuje obývací pokoj a jídelnu. Obytný prostor má velké prosklení směřující do zahrady. Velmi efektní je rohové prosklení, kterým se dá vyjít na částečně krytou terasu a dále na zahradu. Na terasu navazuje zahradní sklad.

Kuchyň je propojena v hlavním obytným prostorem velkým stavebním otvorem, který je v případě potřeby možno uzavřít posuvnými dveřmi.

Po schodišti vystoupáme na chodbu v centru dispozice druhého nadzemního podlaží. Z centrální chodby jsou rovněž přístupny všechny místnosti na podlaží. Po pravé straně a přímo jsou dveře do dětských pokojů.

Pokoje mají okna směřující na jih a dále buď na západ nebo na východ, což zajišťuje prosvětlení celé místnosti. Dále je z chodby vstup rovně do ložnice. Ta má okno směřující na východ s výhledem do zahrady. Po levé straně je z chodby přístupno samostatné wc s umyvátkem s bidetovou sprškou. Vedle je umístěna koupelna s vanou. Místo vany je možno zvolit sprchu typu walk-in. V koupelně je počítáno s místem pro pračku a sušičku.

Půdorys domu typu B - 1.NP
Půdorys domu typu B - 2.NP

Líbí se Vám tento dům? Domluvte si se mnou schůzku.

Stavební řešení

Dům je založen na základových pasech z betonových tvarovek ztraceného bednění. Svislá nosná konstrukce je stěnová z vápenopískových tvárnic. U rohového prosklení je počítáno s ocelovým sloupkem kruhového průřezu. Příčky jsou vápenopískové, instalační předstěny jsou z pórobetonu, případně sádrokartonové. Strop nad prvním nadzemním podlažím je z prefabrikovaných železobetonových panelů spiroll. Střecha je dvouplášťová s větranou mezerou, vynesena dřevěnými I vazníky (Steico) ve spádu. Na chodbách a v sociálních zařízeních jsou sádrokartonové podhledy, v hlavním obytném prostoru jsou přiznané panely spiroll. V druhém podlaží jsou sádrokartonové podhledy, v obytných místnostech s přiznaným spádem střechy. Schodiště je železobetonové monolitické. Podlahy jsou kryty keramickou dlažbou a celoplošně lepenými dřevěnými lamelami. Okna a venkovní dveře jsou dřevěná v přírodním odstínu, s předsazenou montáží a zasklena solárním trojsklem. Vnitřní omítka je sádrová, v mokrých provozech je použit keramický obklad. Střecha je kryta vegetační vrstvou s extenzivní zelení. Klempířské prvky jsou z pozinkovaného lakovaného plechu.

Podlaha a obvodové stěny jsou izolovány polystyrenem s příměsí grafitu, sokl je izolován extrudovaným polystyrenem, střecha je vyfoukána celulózou mezi vazníky. Z tepelně-energetického hlediska je dům navržen dle standardů pasivního domu.

Přístřešek je vynesen na ocelových sloupech založených na zemních vrutech, část se zahradním skla- dem je sloupková dřevěná konstrukce uložená na základech z betonového ztraceného bednění. Přístřešek je z vnějšku opláštěn vodorovným prkenným bedněním. Vnitřek zahradního skladu má stěny z desek OSB. Střecha je vegetační s extenzivní zelení, klempířské prvky jsou z pozinkovaného lakovaného plechu.

Technická zařízení

Zdrojem tepla je tepelné čerpadlo vzduch voda se záložním elektrokotlem. Vytápění je teplovodní podlahové. Ohřev TUV je v akumulační nádrži tepelného čerpadla. Objekt je vybaven řízenou rovnotlakou vzduchotechnikou s rekuperací.

Kapacitní údaje

Rodinný dům
obestavěný prostor 627 m2
zastavěná plocha 85,9 m2
užitná plocha 128,6 m2
Přístřešek
zastavěná plocha 34,8 m2
zahradní sklad 6,7 m2
Pozemek
zpevněné plochy 89 m2
výměra pozemku 425 m2
Půdorys domu typu B - 1.NP
Legenda místností Plocha (m2) Podlaha
zádveří 5,18 m2 keram. dlažba
chodba 5,44 m2 keram. dlažba
koupelna 2,58 m2 keram. dlažba
obývací pokoj 33,8 m2 dřevěné lamely
kuchyň 11,68 m2 keram. dlažba
sklad pod schody 1,78 m2 keram. dlažba
technika + sklad 2,68 m2 keram. dlažba
schodiště 4,26 m2 keram. dlažba

Celková plocha: 67,40 m2

Půdorys domu typu B - 2.NP
Legenda místností Plocha (m2) Podlaha
chodba 7,02 m2 keram. dlažba
dětský pokoj 11,68 m2 keram. dlažba
dětský pokoj 17,11 m2 keram. dlažba
ložnice 16,20 m2 keram. dlažba
WC 1,57 m2 dřevěné lamely
koupelna 7,63 m2 keram. dlažba

Celková plocha: 61,21 m2

Výstavba rodinných domů v lokalitě Horákovy školky - Bystřice pod Hostýnem

Způsob prodeje

Při projevení zájmu o koupi rodinného domu kupující zaplatí zálohu ve výši 20 % z kupní ceny.

Výstavba samostatných domů započne po zaplacení zálohy od konkrétního kupujícího. Stavba bude trvat cca 18 měsíců.

Výstavba řadových domů započne 9/2021, dokončení se předpokládá do konce roku 2022.

Následně po kolaudaci domu kupující doplatí zbytek kupní ceny.

V rámci prodeje domu Vám rádi pomůžeme s financováním.

Developer tohoto projektu je místní stavební firma StaniOn s.r.o.

Developer tohoto projektu je místní stavební firma StaniOn s.r.o.